O Portalu Statystycznym

PortalStatystyczny.pl – wiadomości i wydarzenia – aktualne i wiarygodne bo poparte danymi, wykresami i mapami! 

Portal Statystyczny jest serwisem edukacyjnym, którego celem jest podniesienie wiedzy na temat różnorodnych zjawisk społecznych i gospodarczych opisywanych za pomocą danych, liczb, wykresów i map.

W przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej treści dotyczących procesów gospodarczych i społecznych. Często jednak brakuje rzetelnej opartej na danych, informacji. 

Portal Statystyczny, redagowany przez dziennikarzy przy współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin życia, bazuje wyłącznie na wiadomościach pozyskanych od oficjalnych i uznanych źródeł danych statystycznych.
Wybrane wiadomości i dane statystyczne, wzbogacone o fotografie, mapy, wykresy i tabele są rzetelne, bezstronne, zawsze opierają się na źródłach i faktach.

Obok głównych treści merytorycznych opracowaliśmy niezbędnik, w którym umieściliśmy przydatne informacje oraz narzędzia pomagające zgłębić tematykę data journalism, czyli dziennikarstwa danych. Znajdują się w nim: słownik pojęć z zakresu statystyki, objaśnienie wielkości i wskaźników publikowanych przez urzędy statystyczne i ciekawe linki.  

Zachowujemy neutralność polityczną co oznacza niezależność od jakiejkolwiek partii politycznej, nieuwikłanie w bieżącą grę polityczną lub trwałe konflikty ideologiczne i ustrojowe. Jednak nie oznacza to naszej apolityczności, absolutnie nie dystansujemy się od polityki, gospodarki i spraw społecznych oraz własnego sposobu myślenia o nich.

Polecane źródła danych

Wybraliśmy tylko takie instytucje i ośrodki, co do których jesteśmy przekonani, że treść jest tego warta. Czasami aby uzyskać dostęp do danych statystycznych konieczne jest założenie konta i podanie adresu email.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?