O Portalu Statystycznym

PortalStatystyczny.pl – wiadomości i wydarzenia – aktualne i wiarygodne bo poparte danymi, wykresami i mapami! 

Portal Statystyczny jest serwisem edukacyjnym, którego celem jest podniesienie wiedzy na temat różnorodnych zjawisk społecznych i gospodarczych opisywanych za pomocą danych, liczb, wykresów i map.

W przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej treści dotyczących procesów gospodarczych i społecznych. Często jednak brakuje rzetelnej opartej na danych, informacji. 

Portal Statystyczny, redagowany przez dziennikarzy przy współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin życia, bazuje wyłącznie na wiadomościach pozyskanych od oficjalnych i uznanych źródeł danych statystycznych.
Wybrane wiadomości i dane statystyczne, wzbogacone o fotografie, mapy, wykresy i tabele są rzetelne, bezstronne, zawsze opierają się na źródłach i faktach.

Obok głównych treści merytorycznych opracowaliśmy niezbędnik, w którym umieściliśmy przydatne informacje oraz narzędzia pomagające zgłębić tematykę data journalism, czyli dziennikarstwa danych. Znajdują się w nim: słownik pojęć z zakresu statystyki, objaśnienie wielkości i wskaźników publikowanych przez urzędy statystyczne i ciekawe linki.  

Zachowujemy neutralność polityczną co oznacza niezależność od jakiejkolwiek partii politycznej, nieuwikłanie w bieżącą grę polityczną lub trwałe konflikty ideologiczne i ustrojowe. Jednak nie oznacza to naszej apolityczności, absolutnie nie dystansujemy się od polityki, gospodarki i spraw społecznych oraz własnego sposobu myślenia o nich.

Polecane źródła danych

Wybraliśmy tylko takie instytucje i ośrodki, co do których jesteśmy przekonani, że treść jest tego warta. Czasami aby uzyskać dostęp do danych statystycznych konieczne jest założenie konta i podanie adresu email.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

×

Polub nas na Facebooku!

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?